Hasar Ihbari


Sigorta poliçesi ile teminat altina alinmis varliklarinizda poliçede belirtilen riziko kapsaminda hasar meydana gelmesi durumunda 0216 633 71 00 numarali hattimizdan sirketimize ulasarak hasar ihbarinda bulunabilirsiniz.

Ihbar aninda müsteri temsilcimize asagida belirtilen bilgilerin iletilmesi gerekmektedir.

Poliçe numarasi
Gerçeklesen riziko ile ilgili düzenlenen tutanakla
Sigortalinin T.C. Kimlik No’su / Vergi No’su
Hasar tarihi
Hasar yeri
Hasarin mahiyeti
Tahmini hasar miktari
Sigortalinin irtibat numaralari
Ekspertiz yapilacak rizikonun açik adresi ve irtibat numaralari
Hasar ihbar aninda, gerçeklesen hasarla ilgili acil bir yardima ihtiyaç duyuyorsaniz bunu mutlaka sirket görevlisine iletiniz. Görevlimiz size gereken yardimi organize edecektir.

Araç hasarlarinda, eger araciniz yürüyemeyecek durumda ise poliçenizdeki Asistans teminatinizdan yararlanarak ücretsiz çekici hizmeti ve ücretsiz ikame araç hizmeti alabilirsiniz

Anlasmali kaza tespit tutanaginizi 0216 631 84 48 Faks numarasi kanali ile sirketimize iletebilirsiniz

Araç hasarlarinizda, anlasmali servislerimizden yararlanmak için web sayfamizda yer alan anlasmali servisler linkinden en yakin anlasmali servise basvurabilirsiniz. 

Hasar dosyaniz sonuçlanincaya kadar sizin için belirlenmis hasar dosya numarasiyla islemlerinizi 0216 633 71 00 numarali telefon hattimizdan ve web sayfamizda yer alan hasar dosya sorgulama ekranindan takip edebilirsiniz.


HASAR ANINDA YAPILACAK ISLEMLERSigortali veya sigorta ettiren, poliçede belirtilen rizikolardan birinin gerçeklesmesi halinde hasari ögrendigi tarihten itibaren 5 is günü içerisinde sirkete bildirimde bulunmali ve sigortali degilmisçesine hareket ederek hasardan haberdar olur olmaz hasari azaltici her türlü tedbirleri almalidir.

Ayrica, hasarin meydana gelis nedeninin bilinebilmesi ve buna iliskin deliller ile rücu hakkinin kullanilmasina yararli gerekli bilgi ve belgeleri sigortaciya veya sigortacinin yetkili kildigi temsilcilerine gecikmeksizin temin etmeli, bu kisilerin sigorta kapsaminda yer alan seylerde ve bunlara iliskin belgeler üzerinde yapacaklari arastirma ve incelemelere izin vermeli, sigorta konusu riziko ile ilgili baska sigorta sözlesmeleri var ise bunlari sigortaciya bildirmelidir.

İlk sizin haberiniz olsun

E-Bülten listemize kayıt olun en son kampanyalarımız ve ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Güler yüzlü müşteri hizmetleri personelimiz ile ihtiyaç duyduğunuz her an sadece bir rakam uzaktayız.

 0 850 220 91 81

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi
Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:8 Kat:1-2 Ümraniye/İstanbul

bilgi@bereketsigorta.com.tr 

0 216 633 71 00

Bölge Müdürlükleri Temsilcilikler
  • Dask
  • tcbasbakanlikhazine
  • bilgitoplumuhizmetleri